Історія рідного краю

У Коломийському педагогічному фаховому коледжі започатковано новий навчальний предмет «Історія рідного краю» з ініціативи директора Валерія Ковтуна.

Під час геноциду Українського народу та наростання гібридних загроз неабияке значення відіграє збереження національної пам’яті, зокрема локальної історії Коломийщини. В умовах воєнного стану та дезінформаційних викидів у реляційний простір України студенти коледжу мають змогу чітко ідентифікувати себе у приналежності до великого Українського народу на основі історичних фактів рідного краю з метою недопущення антиукраїнських настроїв і задля зміцнення Української держави.

Історію рідного краю викладає кандидат історичних наук Роман Зварич. Уже перші заняття показали, що студенти зацікавлені матеріалом, ретельно готують повідомлення, застосовують мультимедійні технології. Так, 3 лютого 2023 р. студентки групи 2-В курсу Ю. Стефанчук, Н. Годзюр, Л. Божовська, В. Копчук, Б. Довганик, К. Романюк презентували тему «Пожежно-гімнастичні товариства «Січ» на Коломийщині на початку ХХ ст.». Студенти груп 2-А та 2-О В. Андрійчук, Х. Бойчук, Ю. Бойчук, Н. Борчук, Д. Дем’янчук, С. Дужак, Н. Косован, Р. Марчук, К. Гловацька, С. Саміло, О. Семенчук акцентували на суспільно-політичній та державно-правовій вагомості створення адвокатом Кирилом Трильовським «Січей», які відтворювали дух Запорізької Січі, переросли у військову організацію Українські Січові Стрільці, правонаступниками яких сьогодні являються славнозвісні Збройні Сили України. Наголошували також на історичній події 2010 р. як моменті відродження української традиції та відновлення січового руху в Коломиї директором Коломийського педагогічного коледжу Валерієм Ковтуном та адвокатом Михайлом Петрівим.