Заповніть всі поля

Edit Template

На відділенні образотворчого мистецтва проводиться підготовка вчителів образотворчого мистецтва та художньої праці.

Термін навчання на базі 9 класів – 3 роки 10 місяців. Студенти також отримують атестат про повну загальну середню освіту.

Випускники спеціальності «Образотворче мистецтво» можуть продовжити навчання на 3 курсі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Учителі мистецьких дисциплін – це категорія працівників освіти, змістом діяльності яких є формування і розвиток художньо-естетичної культури підростаючого покоління засобами різноманітних видів і жанрів мистецтва.

На відділенні образотворчого мистецтва студенти розвивають здібності з рисунку, живопису, графіки, композиції, кольорознавства, художньої обробки матеріалів, декоративно-прикладного мистецтва, історії українського і зарубіжного мистецтва, методики викладання образотворчого мистецтва.

Крім обов’язкових фахових дисциплін, введено спецкурс «Народні художні промисли Прикарпаття», який ведуть науковці Коломийського музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й.Кобринського. Вивчаючи традиції народного мистецтва та ознайомлюючись з історією розвитку народних ремесел на Прикарпатті, студенти мають можливість торкнутись найкращих взірців народної творчості в стінах музею, спілкуватися з народними майстрами, які живуть і творять в цьому регіоні.

В кінці навчання студенти захищають дипломні роботи з декоративно-прикладного мистецтва. Це і розпис по тканині, склі, писанковий і розпис кераміки, вишивка, лозоплетіння, різьба по дереву, гобелен, моделювання одягу, живопис, бісероплетіння.

Вже традиційними стали художньо-мистецькі проекти – це постійні виставки в залах музеїв м.Івано-Франківська, Снятина, Коломиї. Плідною є співпраця відділення образотворчого мистецтва з Коломийським міським та районним відділами освіти та міською художньою школою, яка сприяє проведенню творчого щорічного конкурсу «Коломия – очима дітей» з обдарованими учнями.

Система організації навчальної і виховної діяльності на відділенні сприяє розвитку наукових та творчих здібностей студентів. Обдаровані студенти, які виявляють інтерес до наукової роботи та мають власні дослідження з декоративно-прикладного мистецтва, стають учасниками наукових студентських конференцій.

В коледжу діє певна система стимулювання праці студентів. З цією метою на відділенні встановлено іменну стипендію видатного педагога коледжу Вітольди Проців.

Завданню формувати професійні вміння, виховувати високий рівень інтелекту, національну свідомість, підпорядковані й усі інші форми позакласної роботи – традиційні свята та конкурси, педагогічні читання, читацькі конференції, вечори-зустрічі з випускниками, диспути, КВК, брейн-ринги тощо.

На відділенні налагоджена система студентського співуправління. Робота студентського парламенту, старостату дає змогу розвинути творчий потенціал студентів, сформувати навички організаційної роботи. Підсумком роботи є участь студентів у традиційному святі «За знання», яке проводиться щорічно з метою відзначення досягнень майбутніх фахівців у навчальній, творчій, виховній та громадській роботі.

Мистецтво створює особливий духовний світ людини – світ краси і гармонії, що несуть їй естетичну насолоду. Краса й мудрість природи, невтомна потреба її пізнання – ось джерело народного мистецтва, яке пронизує всі сфери життя суспільства.

І сьогодні викладачі фахових дисциплін відділення у пошуку нових ідей, форм і методів організації навчально-виховного процесу, вдосконалення художньої освіти, формування національної свідомості, розвитку нахилів, талантів і здібностей студентів.

Відділення образотворчого мистецтва Коломийського педагогічного коледжу працює для тих, хто прагне знань, мистецького і духовного зростання.

Міністерство освіти і науки України

Державна служба якості освіти

Підприємство "Інфоресурс"

Нова українська школа

Електронна версіія підручників

Український центр оцінювання якості освіти

Освітній портал "Педагогічна Преса"

ДОН Івано-Франківської ОДА

ІФОІППО

Як нас віднайти?

тел.: (03433) 2-65-31,
моб.: (098) 499-15-26 (на час вступу)

pedkol.if@ukr.net

вул. Івана Франка 12,
м. Коломия, Івано-Франківська обл, 78203

https://pedcollege.kolomyya.org/

Ми в соціальних мережах

© 2023