Заповніть всі поля

Edit Template

Виховна робота

План виховної роботи на 2022-2023 

Додаток до плану виховної роботи

Формування  творчої особистості майбутнього вчителя.
Марія Чехович, заступник  директора з виховної роботи
Коломийського педагогічного фахового  коледжу
 Івано-Франківської обласної ради.
Модернізація національної  системи освіти в умовах сьогодення ставить у ранг пріоритетних проблем розвиток людини як особистості, яка б мала високий рівень професіоналізму, національної свідомості, творчої активності.
 Сьогодні вища школа має формувати не тільки фахівця у галузі освіти, а вчителя з громадянськими особистісними якостями, з соціальними орієнтирами, який в майбутньому буде надійним заслоном бездуховності й національного нігілізму, дійовим авторитетом утвердження в свідомості учнів української національної гордості, справжнього патріотизму. Вирішення цього завдання вимагає належної організації  виховного процесу  майбутніх педагогів. Спираючись на нормативно-правову базу освіти та виховання в нашому  коледжі запроваджуються системні заходи щодо гуманізації освіти, утвердження загальнолюдських цінностей, національного виховання студентів.
В коледжі створена власна система виховної роботи, яка ґрунтується на традиціях навчального закладу і вимогах нинішнього часу. Виховання молоді на кращих прикладах життя борців за становлення української державності є одним з найбільш важливих шляхів формування історичної пам’яті. Саме з таких позицій в закладі щороку проводяться заходи до річниці утворення УПА, до Дня пам’яті жертв Голодомору, річниці бою під Крутами, до Дня пам яті Героїв Небесної Сотні.
Знати і шанувати історію рідного народу, відроджувати і примножувати його славні традиції стало визначальним напрямком не лише навчальної-освітньої діяльності, а й позаурочної та виховної роботи закладу.  2009 року студентами коледжу, за ініціативи  та сприяння директора закладу Валерія Ковтуна відкрито пам’ятну дошку Кирилу Трильовському та відроджено проведення в Коломиї січових свят, які щороку збирають все більше молодого покоління з високою патріотичною свідомістю.
Одним з найяскравіших свят, яке активізує пошуково –дослідницьку роботу, виховує високий рівень інтелекту, національної свідомості наших студентів є фольклорне свято «Календарний рік українця в звичаях, традиціях та обрядах», де студенти щороку представляють обряди календарної та родинної обрядовості.
Відчути своє козацьке походження, довести право називатися гідними нащадками козацької слави сприяє проведення щорічного спортивно-мистецького дійства «Козацькі забави». Під час проведення заходу студенти мають змогу ознайомитися з різнобарвною і самобутньою культурою козацької держави, розкрити зміст козацької педагогіки як енциклопедії національного виховання. Цей захід завжди сповнений патріотизму та національних ідей, та щороку вписує яскраву сторінку в літопис життя нашого закладу.
      Сьогодні особливо гостро постає питання цілісності України, єдності її народу, розуміння кожним громадянином своєї причетності до творення сьогодення та історії рідної країни. Студенти нашого коледжу щоразу долучаються до благодійних акцій в підтримку ЗСУ, організовують проведення мистецьких аукціонів , благодійних концертів. З їхньої ініціативи та за підтримки коледжу, на території закладу встановлено пам’ятний знак «Герої не вмирають» де кожен має змогу вшанувати пам’ять героїв Небесної сотні та воїнів  загиблих в російсько-українській війні .
    Із перших днів війни спільнота нашого закладу долучається  до волонтерських ініціатив, які допомагають наблизити перемогу України. Одними з перших майбутні педагоги долучилися до ініціативи плетіння маскувальних сіток на потреби захисників України. Студенти коледжу  допомагають  волонтерському центру «Нескорена нація», благодійному фонду «Карітас», «Крокус»  .
     З метою виховання ціннісного ставлення особистості до природи, формування екологічної культури в коледжі реалізовуються проекти  «Чисте довкілля», «Батарейкам –утилізація!»
          Робота зі студентами коледжу  в нинішніх складних економічних та політичних умовах непроста, але водночас творча і цікава. Відживають себе стандартні форми роботи , а їм на зміну приходять нові, які допомагають зацікавити студентів. Вони покликані допомогти кожному студенту розкритися , виявити себе, повірити у власні сили, навчитись орієнтуватись у найрізноманітніших ситуаціях. Особливого захоплення викликають у студентів  проведення пізнавальної гри «Ігри патріотів», розважальної програми «Хто зверху?.
З метою розвитку пізнавальних інтересів, творчої активності, мислення в навчальному закладі створено інтелектуальний клуб «Дидаскали», які  здобувають перемогу в загальноміських інтелектуальних іграх Що? Де? Коли? та Брейн-рингу серед закладів І-ІІ рівнів акредитації м. Коломиї.
     Однією з дієвих форм виховного процесу, яка активізує життєву позицію молоді, спрямовує їхні зусилля  на оволодіння глибокими науковими знаннями, професійними якостями сучасного фахівця освітянської галузі, гармонійний розвиток особистості є діяльність органів студентського самоврядування. Під егідою  студентського парламенту щороку проводяться традиційні заходи «Перлина коледжу», «Молода господиня»,  інтелектуально-пізнавальна  гра  «Весняний квест» .
           Отже, ми з впевненістю переконані , що кожен  наш випускник має в душі три високі ідеї: ідею правди, яка керує його думками, Ідею краси, яка є джерелом його почуттів і творчості, та ідею добра, яка є основою бажань та волі. І саме ці три ідеї витримали багатовікове випробування в нашій історії і завжди були пріоритетами в розвитку нашої нації.

Міністерство освіти і науки України

Державна служба якості освіти

Підприємство "Інфоресурс"

Нова українська школа

Електронна версіія підручників

Український центр оцінювання якості освіти

Освітній портал "Педагогічна Преса"

ДОН Івано-Франківської ОДА

ІФОІППО

Як нас віднайти?

тел.: (03433) 2-65-31,
моб.: (098) 499-15-26 (на час вступу)

pedkol.if@ukr.net

вул. Івана Франка 12,
м. Коломия, Івано-Франківська обл, 78203

https://pedcollege.kolomyya.org/

Ми в соціальних мережах

© 2023