Діяльність викладачів циклової комісії спрямована на підвищення власного науково-теоретичного рівня, на вивчення і впровадження в практику роботи сучасних інноваційних технологій навчання, на здійснення компетентнісного підходу до підготовки висококваліфікованих педагогів, які відповідають вимогам сучасного динамічного світу. Важливим завданням є виховання інформаційної культури як складової загальної культури студентів, підготовки їх до використання інформаційно-комунікативних технологій у навчально-виховному процесі, вміння орієнтуватись в інформаційному просторі.
Онлайн-розробки:
- Гречук Василь Юрійович
- Кіщук Наталія Василівна
- Лукашенко Марія Петрівна
Введіть текст заголовка
2 травня 2023 року студенти IV курсу спеціальності “Початкова освіта” Коломийського педагогічного фахового коледжу Івано-Франківської обласної ради захистили курсові роботи з методики навчання математичної та інформатичної освітніх галузей.
Захист проводили викладачі циклової комісії математики, фізики, інформатики та методик навчання математичної та інформатичної освітніх галузей Філійович І. Б., Юрчишин О. І., Гречук В. Ю. та Лукашенко М. П. за участі заступника директора коледжу з навчально-методичної роботи Курчія Д. Д.
Тематика курсових робіт студентів пов’язана з питаннями формування ключових компетентностей молодших школярів на уроках математики та інформатики та дослідження шляхів реалізації концепції Нової Української Школи в процесі навчання. Особливо цікавими були роботи, присвячені питанням проєктної діяльності молодших школярів на уроках інформатики, використання нестандартних форм проведення уроків та інтерактивних методів навчання на уроках математики та інформатики в початковій школі.
В ході захисту майбутні вчителі продемонстрували належний рівень теоретичного мислення, вміння користуватися методами досліджень, аналізувати наукові питання та систематизувати отримані результати . Цікавими були висновки щодо практичного застосування студентами одержаних результатів дослідження під час переддипломної педагогічної практики, що є необхідною умовою становлення їх як фахівців.
Члени комісії вітають студентів з гарними виступами та позитивними результатами.
Бажаємо успіхів в подальшій підготовці до завершення навчання в коледжі!
З 20.02.23р. по 24.02.23 в коледжі проходить тиждень циклової комісії викладачів математики, фізики, інформатики та методик навчання математичної та інформатичної освітніх галузей
20.02.23р. в рамках тижня математики, фізики та інформатики в актовій залі коледжу відбувся відкритий захід для студентів 1- 2 курсів «Медіаграмотність на уроках математики», який підготувала і провела викладач математики Лукашенко М. П. Студенти ознайомились з поняттями медіаграмотності та інфодемії, журналістськими стандартами та ознаками жовтої преси, обговорили, що має знати, вміти та якими якостями володіти медіаграмотна людина. Також на прикладах розглянули як математику використовують у рекламі, зокрема оманливі графіки. Також присутні переглянули фільм про відомих українських математиків Михайла Кравчука та Володимира Левицького. Протягом заходу студенти активно брали участь у інтерактивних вправах та весело і з користю провели час.
21.02.23 р. в рамках тижня математики, фізики та інформатики в медіацентрі коледжу, спільно з Центром професійного розвитку педагогічних працівників, для вчителів початкових класів закладів освіти Коломийської міської ради та студентів спеціальності «Початкова освіта» бакаларвського рівня Коломийського педагогічного фахового коледжу, було проведено майстер-клас з використання динамічних моделей для підтримки уроків математики у початковій школі. Викладач коледжу Гречук В. Ю. продемонстрував, створені ним у середовищі GeoGebra моделі та провів майстер-клас щодо їх використання при вивченні математики в початкових класах. Більшість моделей розроблені з використанням образно-графічної математичної мови, що дозволяє створити компетентнісно орієнтоване навчальне середовище, де учні мають можливість самостійно відкривати математичні закони, досліджувати різноманітні процеси, встановлювати закономірності. Учасники зустрічі обговорили переваги використання динамічних моделей для розуміння суті математичних процесів, кращого засвоєння навчального матеріалу, розвитку системного і креативного мислення учнів. Їх використання у навчальному процесі може докорінно змінити освітній процес, в якому учень від «споживача знань» переходить до ролі активного дослідника – «відкривача знань».
З метою виявлення компетентностей з використання сучасних інтернет-ресурсів в освітньому процесі та популяризації цих ресурсів серед майбутніх педагогів для студентів спеціальності Початкова освіта освітніх кваліфікацій бакалавр та фаховий молодший бакалавр проводився конкурс на кращу розробку інтерактивного контенту за допомогою сучасних інтернет-ресурсів.
В конкурсі взяли участь 15 студентів, які підготували інтерактивні плакати, презентації, відео, вправи, ігри, тести, завдання для онлайн дошок, розроблені за допомогою різноманітних онлайн – платформ та інструментів. Захист робіт тих учасників, які претендували на призові місця відбувся у медіацентрі.
На захисті були представлені:
Інтерактивні презентації Василик Мар’яни та Богаченко Юлії, розроблені на платформі Genially;
динамічні моделі Полюк Роксолани, розроблені у середовищі GeoGebra;
інтерактивні плакати Остап’юк Марії, розроблениі на платформі Thinglink;
флеш-ігри, розроблені на платформі LearningApps Марчуком Романом;
створення хмари слів за допомогою сервісу AhaSlides продемонстрував Бойчук Юрій.
Вітаємо переможців олімпіад і конкурсів
Олімпіада з математики: Олімпіада з фізики:
I місце: Павлюк Кароліна – 1-А I місце: Павлюк Кароліна – 1-А
II місце: Яремчук Каміла –1-Б II місце: Чехранова Лілія – 1-В
Голіней Іванна – 1- А
III місце: Чехранова Лілія – 1-В III місце: Тимків Марина – 1-Б
Тимків Марина – 1-Б Бараніченко Анастасія – 1-А
Конкурс на кращу розробку Олімпіада з методики навчання інтерактивного контенту математики
I місце : Василик Мар’яна – 4-Г I місце : Моздір Лідія – 3-В
Полюк Роксолани – 4-Г
II місце: Потяк Жанна – 3-Б
II місце: Богаченко Юлії – 3-А III місце:Адамович Роксолана – 3-Б
Остапюк Маррії – 3-А Филип’юк Валентина – 3-В
III місце: Бойчуку Юрій – 2-А
Марчуку Роману – 2-А
Олімпіада з інформатики
I місце: Гловацька Катерина – 2-О
II місце: Романюк Каріна – 2-В
Микуляк Христина – 2-А
III місце: Саміло Соломія – 2-О
Ткачук Світлана – 2-А