“ВОНИ ПОМИРАЛИ, ЩОБ ЖИЛА УКРАЇНА”

20 лютого 2019 року,  в День Героїв Небесної сотні, студенти 1-Б групи спільно з  керівниками Коломийської центральної районної бібліотеки та Музею Коломийської книги провели тематичний вечір, який мав символічну назву «Вони помирали, щоб жила Україна».

Захід розпочався з перегляду відеофрагментів з найбільш трагічних днів Революції Гідності 19-20-го лютого. Дальше розповіді студентів та хронологічно відтворені відеосюжети знову нагадали всім про те, що спричинило масові протести студентів, якими були основні події на Майдані ще з 2013 року та найбільш тривожні дні всієї Революції. Учасники заходу декламували вірші та співали пісні про загиблих Героїв Небесної сотні та тих, хто загинув під час воєнних дій на Сході України. Глядачі мали змогу нагадати сумні події того часу, знову пройнятися почуттями тривоги, болю та жалю за втраченими життями.

Змістовним доповненням виступів студентів стала презентація книги «Революція Гідності. Коломийський Євромайдан». Директор Коломийської центральної районної бібліотеки, упорядник книги  Наталя Терновецька, розповіла про те, хто був причетним до створення книги, під яким кутом зору висвітлені події в даній книзі. Всі присутні в залі мали змогу нагадати, як і ким творився Євромайдан в Коломиї. Пані Наталія в особливий спосіб протрактувала для глядачів причину такої бурхливої реакції людей на масові побиття студентів в листопаді 2013 року, так як цей момент, власне, і став початком Революції Гідності.

Завершився захід символічним закликом: «Якщо хочемо бачити зміни, за які помирали Герої Небесної Сотні та зараз продовжують гинути воїни на Сході, творімо їх спочатку у своєму щоденному житті, своїми ж діями: добросовісно виконуймо ту працю, яка залежить тільки від нас, будьмо чесними з собою та з іншими, а нарікання замінімо молитвою до Бога, щоб згуртував нас живих, дав силу і мудрість міняти себе на краще та зберіг нашу державу». Прозвучала пісня «Молюся, я за тебе Україно».